وایت‌واکرهای بازی تاج و تخت روی جلد روزنامه ایرانی

[ad_1]

این سریال با عکس و تیتری در صفحه اول، سوژه روزنامه وقایع اتفاقیه هم شده است

ایران‌آرت: فصل هفتم سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت» از شب گذشته با پخش نخستین قسمت آغاز شد و رسانه‌های مختلف در جهان به آن پرداخته‌اند. جالب این‌که این سریال با عکس و تیتری در صفحه اول، سوژه روزنامه وقایع اتفاقیه هم شده است.


این روزنامه که در صفحه فیلم‌اش نیز گزارشی خواندنی از فرزانه ابراهیم‌زاده درباره سینمای پیش از انقلاب ایران دارد، با انتشار عکسی از رژه وایت‌واکرها برای تبلیغ این سریال در لندن، تیتر زده است: «آغاز نبرد آخرالزمان». این گزارش را می‌خوانید:


1


آغاز نبرد آخرالزمان


اگر شما هم از طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» هستید، شاید زمزمه‌هایی درباره فصل هفتم این سریال شنیده‌ باشید. دیشب اولین قسمت فصل هفتم این سریال روی آنتن شبکه اچ‌بی‌او رفت. سریالی که تا امسال تبدیل به بزرگ‌ترین سریال تاریخ تلویزیون شده است. 

پیش از این خوانده بودید که دو فصل پایانی «بازی تاج و تخت» کوتاه‌تر از فصل‌های قبل خواهند بود و فصل هفتم سریال با تأخیر پخش خواهد شد. اکنون این خبر‌ها به‌طور رسمی تأیید شده‌اند و تهیه‌کنندگان صحبت‌های جدیدی در مورد فصل بعد کرده‌اند. 

اچ‌بی‌او اخیرا تأیید کرده است که فصل هفتم سریال «بازی تاج‌و‌تخت» با سه قسمت کمتر نسبت به فصل‌های قبل، یعنی در هفت قسمت پخش خواهد شد. مدیر برنامه‌ریزی این شبکه، کیسی بلویز در اطلاعیه دیروز گفت: اکنون که در گات، زمستان فرارسیده است، تهیه‌کنندگان سریال، دیوید بنیوف و دی.‌بی. ‌ویس، احساس کردند که با توجه به خط داستانی فصل بعد، اگر تولید آن را با شروع تغییرات آب‌و‌هوایی شروع کنند، به‌سود سریال خواهد بود؛ برای همین تولید سریال نسبت به حالت معمول فصل‌های قبل، دیرتر شروع خواهد شد. همچنین برای تطبیق با برنامه فیلمبرداری، تاریخ شروع پخش سریال را از بهار به تابستان انتقال دادیم. 


بازی تاج و تخت


قبلا بنیوف و ویس، اوایل ماه جاری در پادکست بدون سانسور UFC اعلام کرده بودند که به‌خاطر شرایط آب‌و‌هوایی، فیلمبرداری را عقب انداخته‌اند. آنها گفته بودند: ما فیلمبرداری فصل بعد را کمی دیرتر شروع می‌کنیم چون همان‌طور که دیدید در پایان این فصل زمستان آغاز شد و این یعنی آب‌و‌هوای آفتابی دیگر به درد ما نمی‌خورد. هفت‌قسمتی بودن فصل هفت با صحبت‌های اخیر تهیه‌کنندگان در مورد سرانجام این سریال تحسین‌شده مطابقت دارد. در یک مصاحبه خبری با سایت ددلاین، بنیوف اعلام کرد که فقط ۱۵ قسمت تا پایان سریال باقی مانده است. پس با توجه به صحبت‌های تهیه‌کنندگان، می‌توان گفت که فصل آخر سریال (فصل هشتم)، فقط هشت قسمت فرصت خواهد داشت تا به ما نشان دهد چه کسی تخت آهنین را از آن خود خواهد کرد. 

معلوم نیست جان اسنو این‌بار زنده بماند

شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او در مراسمی بازگشت سریال «بازی تاج و تخت» را جشن گرفت. این مراسم در آستانه پخش این سریال رکورد‌شکن در کسب جوایز امی برگزار شد. شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او در آستانه پخش سریال پرمخاطب «بازی تاج و تخت»، نشست خبری این سریال را با حضور بازیگران آن برگزار کرد. در این مراسم کیت هرینگتن، بازیگر نقش جان اسنو هم بعد از یک دوره غیبت حاضر بود. در این مراسم علاوه بر اینکه بازیگران درباره شخصیت ‌خود در فصل پیش رو حرف زدند، عکس‌هایی از شخصیت‌ها در لوکیشن‌های کلیدی این فصل در اختیار رسانه‌ها و مخاطبان قرار گرفت. 

کیت هرینگتون به همین بهانه مصاحبه‌ای با یک سایت سینمایی انجام داد و از حال‌وهوای نقش جان اسنو گفت: «جان اسنو در فصل ششم، یک‌بار از مرگ نجات پیدا کرد اما این قضیه امنیت او را تضمین نمی‌کند. درواقع این شخصیت در داستانی نقش بازی می‌کند که به کشتن قهرمان‌هایش مشهور است. فصل هفتم با کمی ثبات شروع می‌شود اما اسنو همچنان در معرض خطر است.» هرینگتون ادامه داد: «مخاطبان تا اینجای داستان آنچه را باید درباره جان اسنو بدانند در طول فصل گذشته فهمیده‌اند؛ البته خطر در کمین همه شخصیت‌های داستان است و نمی‌توان انتظار داشت در فصل آخر همه شخصیت‌ها باقی بمانند.»

بازیگران کلیدی فصل هفتم هر کدام درباره نقش خودشان توضیح دادند اما بیشتر به «آنچه گذشت» پرداختند تا «آنچه خواهید دید». 

پر از صحنه‌های حماسی

سازندگان سریال «بازی تاج و تخت» اطلاعات جدیدی از فصل هفتم این سریال به اشتراک گذاشته‌اند. با پخش اولین قسمت این سریال مشخص شد این فصل بدون شک شگفت‌انگیز‌ترین سریال امسال است و طرفداران بی‌صبرانه منتظر ادامه پخش فصل هفتم آن هستند. حال دیوید بنیوف و دی. بی. وایس، سازندگان سریال «بازی تاج و تخت» اطلاعات جدیدی از فصل هفتم این سریال به اشتراک گذاشته‌ و توضیح داده‌اند که طرفداران باید منتظر چه مواردی در فصل جدید «بازی تاج و تخت» باشند. در مصاحبه با وبسایت اینترتینمنت ویکلی، وایس توضیح داد که عناصر فصل هفتم این سریال بسیار هیجان‌انگیز است. او گفت: «این فصل بسیار هیجان‌انگیز است؛ به‌خاطر اینکه ما توانایی آن را داشتیم که تعامل بین شخصیت‌های مختلف را نمایش بدهیم که تا پیش‌ازاین قادر به انجام چنین کاری نبودیم. در فصل هفتم شاهد بازگشت و اتحاد دوباره و همچنین اولین دیدارها خواهیم بود که که طرفداران سریال همیشه انتظار آن را داشتند.» در ادامه بنیوف اضافه کرد که در فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» هرکسی به‌دنبال انجام بازی خود است. 


بازی تاج و تخت


او توضیح داد: «این فصل به‌نوعی برای ما حیرت‌انگیز بود. ما به‌دنبال یک صحنه جنگ بودیم و این صحنه را بیش از هر زمان دیگری به آتش کشیدیم اما اثرات بازی بازیگران در تمام بخش‌های سریال بهبود پیدا کرده است. میسی ویلیامز و سوفی ترنر از همان ابتدا عالی بودند و می‌دانستند که به‌عنوان یک بازیگر چگونه باید رشد و پیشرفت کنند و این صحبت من در مورد همه بازیگران سریال است اما درباره این دو نفر، آنها زمانی که کار خود را در سریال شروع کردند بچه بودند و اکنون بزرگ شده‌اند. حال، ما آماده رفتن به فصل نهایی هستیم و این بسیار لذتبخش است. ما موفق شدیم همه‌چیز را برای یک مدت طولانی در همان مسیر و هدف حرکت بدهیم و نگه‌داریم.»

بنیوف در این مصاحبه تأیید کرد که اتفاقات فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» نسبت به فصل‌های گذشته سریع‌تر رخ می‌دهد و در نتیجه، صحنه‌های حماسی بیشتری را مشاهده خواهیم کرد. او گفت: 

«ما برای یک مدت طولانی در مورد جنگ‌های آینده صحبت کردیم. این جنگ تقریبا در این فصل وجود دارد؛ بنابراین ما واقعا سعی کردیم تا راهی را برای روایت هر چه بهتر داستان سریال پیدا و خلق کنیم؛ بدون آنکه شما احساس کنید ما داریم عجله می‌کنیم. شما می‌خواهید شخصیت‌های مناسبی را ارائه بدهید و تقریبا تمام شخصیت‌های سریال مهم هستند. حتی کسانی که ممکن است به‌عنوان یک شخصیت نسبتا کوچک کار خود را در سریال آغاز کرده باشند، اکنون به شخصیت مهمی تبدیل شده‌اند.»


بازی تاج و تخت


در پایان، وایس اضافه کرد که محدوده اصلی داستان سریال در هر فصل گسترش یافته است و این موضوع کمی در فصل هفتم این سریال سریع‌تر اتفاق می‌افتد. او گفت: «این فوریت‌های درون داستان است که به جای هر تصمیم خارجی، سرعت اتفاقات هر فصل را انتخاب می‌کند. اتفاقات در فصل جدید این سریال سریع‌تر رخ خواهد داد زیرا در جهان سریال، شخصیت‌ها آماده حضور در جنگی می‌شوند که انتظار آنها را می‌کشد. درگیری‌هایی که طی ۶ سال گذشته رخ داده روبه‌روی آنهاست و به آنها فوریتی می‌دهد که باعث می‌شود آنها سریع‌تر حرکت و در جنگ‌های سرنوشت‌سازی شرکت کنند.»

هفته گذشته شبکه اچ‌بی‌او تریلر جدیدی از فصل هفتم این سریال منتشر کرد. بااین‌حال، هنوز تاریخ شروع پخش فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» مشخص نشده است و تنها می‌دانیم که فصل هشتم این سریال در ۶ قسمت تولید و پخش خواهد شد. درحال‌حاضر شبکه اچ‌بی‌او در حال ساخت پنج سریال فرعی و پیش‌درآمد بر‌اساس مجموعه «بازی تاج و تخت» است. 


 


 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *